تحقیق در مورد دوربین های نقشه برداری

تحقیق در مورد دوربین های نقشه برداری

در حال حاضر برای اندازه‌گیری و نقشه برداری زمین با دوربین از روش‌ها و تجهیزات و ابزارآلات مختلفی انجام می‌گیرد. که برخی از آن‌ها برای مشخص کردن. نقاط و تعیین امتداد مسیر و برخی نیز برای اندازه‌گیری طول و مسافت زمین، ارتفاع و اختلاف ارتفاع دو نقطه استفاده می شود.

تحقیق در مورد دوربین های نقشه برداری و هدف انجام نقشه برداری با دوربین

مهم ترین هدف نقشه برداری زمین با دوربین، تعیین موقعیت نسبی نقاط سطح زمین است. به طور ساده تر می توان گفت. که با این روش می توان. مختصات نقاط یک زمین را در سه بعد، به دست آورد. البته در برخی از روش های نقشه برداری که عموما نقشه برداری های ماهواره ای و سنجش های نجومی هستند. بعد زمان هم در نظر گرفته می شود. به طور کلی عملیات نقشه برداری شامل دو مرحله ی برداشت یا همان اندازه گیری و محاسبه یا همان ارائه نتایج کار می باشد.

در مرحله برداشت یا اندازه گیری از دستگاه ها و تجهیزات مختلفی به منظور اندازه گیری سطح زمین استفاده می شود. تا از طریق آن بتوان داده های لازم برای مرحله بعدی که محاسبه نتایج است به دست آورد. برای به دست آوردن نتایج و محاسبه داده ها هم از روش های مختلفی استفاده می شود. که در تمام این روش ها ابتدا باید خطاها بررسی شوند. و سپس در صورت قابل قبول بودن باید سرشکن شوند. نتایج کار نقشه برداری هم به دو صورت آنالوگ که شامل نقشه، مقاطع طولي و عرضي و … و دیجیتال که شمال جداول، مدل هاي رقومي زمين DGM يا DTM هستند ارائه می شود. همان طور که اشاره نمودیم نقشه برداری زمین با دوربین با دستگاه ها و تجهیزات مختلفی انجام می شود. که انتخاب دستگاه مناسب باید بر اساس معیارهای مختلفی همچون وسعت زمین، دقت مطلوب و امکانات انجام گیرد.

تحقیق در مورد دوربین های نقشه برداری و هدف انجام نقشه برداری با دوربین

تحقیق در مورد دوربین های نقشه برداری و هدف انجام نقشه برداری با دوربین

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما