تعرفه نقشه برداری زمین کشاورزی

تعرفه نقشه برداری زمین کشاورزی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

اداره منابع طبیعی و یا اداره ثبت اسناد ممکن است از مالکین اراضی زراعی در خواست نقشه یو تی ام را کنند. به جهت تهیه نقشه یو تی ام از زمین کشاورزی می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود.

تهیه نقشه یو تی ام از اراضی زراعی

برای انجام نقشه برداری از زمین کشاورزی و تهیه نقشه یو تی ام می توان. به یک فرد متخصص و با تجربه مراجعه نمود. این متخصصی که می تواند انجام نقشه برداری از زمین کشاورزی را با دقتی بالا انجام دهد. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می باشد.

برای تهیه نقشه یو تی ام و انجام نقشه برداری زمین کشاورزی ابتدا برداشت زمینی انجام می شود. برای برداشت زمینی از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود. لازم به ذکر است تنها زمانی انجام نقشه برداری از زمین کشاورزی ممکن می باشد. که حدود دقیق اراضی بر روی زمین مشخص باشد. در صورت نا معلوم بودن حدود اربعه ملک بر روی زمین لازم است. جانمایی پلاک ثبتی ملک انجام شود.

انجام جانمایی پلاک ثبتی با استفاده از اسناد و مدارک قدیمی و ثبتی ملک ممکن می باشد کارشناس رسمی دادگستری تخصص انجام این عملیات را دارد وی ابتدا اسناد و مدارک قدیمی را گرد آوری خواهد کرد و در ادامه بعد از بررسی اسناد قدیمی و با توجه به پلاک ثبتی ملک در نتیجه نقشه ثبتی ملک از بانک اطلاعات ثبتی استخراج می شود. با جانمایی نقشه ثبتی ملک بر روی زمین حدود ثبتی ملک معلوم می شود و نقشه برداری از زمین کشاورزی لازم است انجام شود. برای تهیه نقشه یو تی ام از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود و بعد از برداشت زمینی سپس ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود و نقشه تهیه شده چاپ و مهر و امضا شده قابل ارائه خواهد بود.

تهیه نقشه یو تی ام از اراضی زراعی

تهیه نقشه یو تی ام از اراضی زراعی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما