تفکیک آپارتمان مجتمع مسکونی

تفکیک آپارتمان مجتمع مسکونی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

در صورتی که افراد قصد خرید و فروش واحد های آپارتمانی را قبل از اتمام ساخت آپارتمان داشته باشند. لازم است مساحت دقیق هر واحد با انجام تفکیک آپارتمان حاصل شود. برای انجام تفکیک آپارتمان پیش از اتمام ساخت مجتمع مسکونی لازم است. به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود.

تفکیک آپارتمان کارشناس رسمی

بعد از اینکه ساخت و ساز مجتمع مسکونی به اتمام میرسد تفکیک اپارتمان توسط مهندس منتخب نظام مهندسی انجام می گیرد. تا مساحت و متراژ واقعی بخش های مختلف آپارتمان معلوم گردد. و سندی مجزا برای تمام واحد ها صادر می گردد. و این مساحت در این اسناد درج می گردد.

بسیاری از افراد بعد از پایان ساخت و ساز و صدور سند تک برگ معامله واحد های آپارتمانی را انجام نمیدهند. و قبل از اینکه ساخت و ساز به اتمام برسد واحد های مجتمع مسکونی را خریدو فروش می کنند. که به این نوع معاملات پیش خرید و پیش فروش گفته میشود. اما از آنجایی که ساخت و ساز به اتمام نرسیده در نتیجه مساحت دقیق هر واحد معلوم نیست برخی از افراد این معاملات را با مساحت تقریبی هر واحد از مجتمع مسکونی انجام میدهند. در نتیجه از انجام معامله متضرر میشوند. برای بالا بردن اطمینان معامله پیش فروش واحد مجتمع مسکونی لازم است. مساحت و متراژ دقیق هر واحد با انجام تفکیک آپارتمان بر آورد شود. تفکیک آپارتمانی که پیش از اتمام ساخت مجتمع مسکونی انجام میشود. پیش تفکیک آپارتمان نامیده میشود.

پیش تفکیک آپارتمان را میتوان به یک فرد متخصص همچون کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی سپرد. تا این کارشناس با بررسی، اندازه گیری، برداشت و ترسیم نقشه پیش تفکیک را تهیه نماید.

متخصص واحد آپارتمان را با استفاده از تجهیزات دقیق نقشه برداری مثل متر لیزری برداشت خواهد کرد. سپس بعد برداشت نوبت به ترسیم نقشه پیش تفکیک آپارتمان فرا می رسد. با به دست آمدن این نقشه مساحت و متراژ واحد های آپارتمانی نیز حاصل می شود. و خریدار و فروشنده می توانند معامله ای مطمئن انجام دهند.

راه های ارتباط با ما

09129277534

02166398316

برای ارتباط با اینستاگرام ما کلیک کنید

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما