تهیه تامین دلیل قیمت ملک

تهیه تامین دلیل قیمت ملک

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

ارزیابی ملک به معنی قیمت گذاری یا ارزش گذاری ملک می باشد. که شامل قیمت گذاری روی انواع املاک مانند آپارتمان ،زمین،ویلا، سرقفلی تجاری،کارخانه تولیدی و یا گارگاه صنعتی اماکن گردشگری و هتل ها می باشد. ارزیابی و قیمت گذاری ملک توسط کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی با دقت بالایی انجام می شود.

تهیه تامین دلیل قیمت ملک و ارزیابی ملک

ارزیابی ملک یا همان قیمت گذاری ملک به عوامل بسیاری بستگی دارد. به طور مثال مشخصات سند مالکیت،مساحت ملک مساحت ساختمان موجود در آن،ابعاد و مساحت عرصه ملک،بافت شهری پیرامون آن،موقعیت مکانی و سال ساخت ملک بستگی دارد. ارزیابی ملک توسط کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی انجام می شود. کارشناس رسمی دادگستری هم تخصص و هم تجربه لازم برای انجام اینکار را دارند. و همچنین مهر و امضای کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مورد تایید تمام ادارات و سازمان ها می باشد.

از جمله  آنها شهرداری،اداره ثبت،دادگاه،سازمان منابع طبیعی می باشد.قیمت یک ملک به ابعاد و مساحت آن نیز بستگی دارد. برای اینکه مساحت و ابعاد دقیق ملک مشخص شود باید نقشه یو تی ام از ملک تهیه شود. نقشه های یو تی ام برای تعیین موقعیت دقیق ملک تهیه می شوند. و به عنوان مدرک معتبر محسوب می شوند.

از جمله عوامل دیگری که در ارزیابی ملک موثر می باشد موقعیت محلی،دسترسی ملک،نوع مصالح استفاده شده، عمر و سال ساخت بنا، تعداد واحد ها و…است. داشتن پارکینگ و انباری می تواند در نحوه کارشناسی ملک و روش کارشناسی موثر باشد. در واقع مساحت و ابعاد و سهولت تردد در آن ها بسیار مورد اهمیت می باشد و در ارزیابی ملک تاثیر گذار می باشد. در واقع وجود هر یک از این عوامل باعث می شود. که ارزش ملک شما افزایش پیدا کند. در واقع ارزش  و قیمت ملک طبق این عوامل تعیین شده و قیمت گذاری می شود.

راه های ارتباط با ما

09129277534

02166398316

برای ارتباط با اینستاگرام ما کلیک کنید

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما