تهیه نقشه یو تی ام با کد ارتفاعی برای شهرداری

تهیه نقشه یو تی ام با کد ارتفاعی برای شهرداری

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

تهیه نقشه UTM یو تی ام با کد ارتفاعی برای معلوم شدن شیب بین ملک و گذر ها لازم است انجام شود. در واقع تهیه این نقشه از جانب شهرداری دستور داده می شود. تا در نتیجه اختلاف ارتفاع بین ملک و گذر ها معلوم گردد. و گود برداری زمین قبل از ساخت و ساز انجام گیرد. برای تهیه نقشه یو تی ام ارتفاعی می بایست به فردی متخصص همانند کارشناس رسمی دادگستری مراجعه شود. تا نقشه با کیفیت بالا تهیه گردد.

نقشه یو تی ام ارتفاعی

ممکن است دستور تهیه نقشه یو تی ام ارتفاعی از جانب شهرداری داده شود. برای تهیه نقشه یو تی ام با کد ارتفاعی میبایست به یک فرد متخصص مراجعه نمود. تا درنتیجه این نقشه با دقت بالا تهیه شود. و برای ارائه به شهرداری معتبر شود. کارشناس رسمی دادگستری نقشه بردرای یا امور ثبتی میتواند تهیه نقشه یو تی ام با کد های ارتفاعی را با دقت بالا انجام دهد. به جهت تهیه نقشه یو تی ام ارتفاعی ابتدا برداشت زمینی انجام می شود.

برای برداشت زمینی از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود. تا مختصات یو تی ام دو بعدی کنج ها برداشت شود. در ادامه برداشت کد های ارتفاعی از سطح ملک و اطراف آن انجام می شود. سپس ترسیم نقشه یو تی ام با کد های ارتفاعی انجام می شود.

سپس بر روی این نقشه منحنی میزان ترسیم می شود. تا نشان دهنده شیب بین ملک و گذر های اطراف باشد. نقشه تهیه شده چاپ و مهر و امضا شده معتبر میشود. در نتیجه با تهیه نقشه یو تی ام با کد ارتفاعی مدرکی تهیه می شود. و با ارائه آن به شهرداری در نتیجه جواز ساخت صادر میشود.

نقشه یو تی ام ارتفاعی

نقشه یو تی ام ارتفاعی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما