تهیه نقشه یو تی ام دو خطی جهت ارائه به شهرداری

تهیه نقشه یو تی ام دو خطی جهت ارائه به شهرداری

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

پیش از آغاز ساخت و ساز ملک لازم است به شهرداری مراجعه نمود. و جواز ساخت را از شهرداری اخذ نمود. برای اخذ این جواز مدارکی را لازم است تهیه کرد. و ارائه داد از جمله این مدارک نقشه یو تی ام دو خطی می باشد. زمانی این نقشه در خواست می شود که شهرداری به اختلاف بین ابعاد و مساحت سندی و وضع موجود پی ببرد. تهیه نقشه یو تی ام دو خطی را میتوان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی سپرد.

تهیه نقشه یو تی ام دو خطی

بنابراین در صورتی که وضع موجود ملک با سند ملک اختلافاتی داشته باشد. لازم است نقشه یو تی ام دو خطی ملک تهیه شود. و جهت ارائه به شهرداری آماده گردد. با مراجعه به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می توان اطمینان داشت که این نقشه با دقت بالا و استاندارد تهیه می شود. این متخصص برای تهیه این نقشه ابتدا نقشه یو تی ام از وضع موجود ملک تهیه می کند. تا در نتیجه ابعاد و مساحت وضع موجود با دقت بالا حاصل شود. سپس ابعاد و مساحت سندی و وضع موجود در یک نقشه واحد با دو رنگ متفاوت ترسیم می گردد. تا امکان بررسی وجود داشته باشد. سپس نقشه تهیه شده بر روی نقشه یک دو هزارم جانمایی می گردد.

بعد از تهیه این نقشه ممکن است مساحت ها برابر اما طول ها تقریبا برابر باشد. در این صورت از تفاوت های کم چشم پوشی می شود. و تطابق در نظر گرفته می شود. همچنین ممکن است هم ابعاد و مساحت وضع موجود و سندی با هم برابر نباشند در این صورت با توجه به نوع سند ملک با جانمایی پلاک ثبتی و یا با تصحیح سند مشکل بررسی و رفع می گردد.

تهیه نقشه یو تی ام دو خطی

تهیه نقشه یو تی ام دو خطی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما