تهیه نقشه یو تی ام وضع موجود ملک برای اخذ سند تک برگ

تهیه نقشه یو تی ام وضع موجود ملک برای اخذ سند تک برگ

نقشه یو تی ام به منظور بدست آوردن. مساحت دقیق ملک تهیه می شود. تهیه نقشه یو تی ام در حیطه تخصص کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می باشد. کارشناس این کار را با دقت و تمرکز بالایی انجام می دهد. زیرا انجام آن بار حقوقی بالایی دارد. و باید تمام جوانب فنی و حقوقی را در نظر بگیرد.

تهیه نقشه یو تی ام وضع موجود ملک برای اخذ سند تک برگ توسط کارشناس

تهیه نقشه یو تی ام برای تطبیق وضع موجود با سند به این منظور انجام می شود. که مشخص شود. تفاوتی که بین مساحت و ابعاد وضع موجود ملک با مساحت و ابعاد درج شده در سند وجود دارد. به چه علتی می باشد. باید این تفاوت اصلاح شود. وضع موجود ملک با سند یکسان شود. برای تهیه نقشه یو تی ام حتما باید به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه کنید. زیرا مهر و امضای نقشه بردار کارشناس رسمی دادگستری مورد تایید اداره ثبت و شهرداری می باشد.

همچنین توجه داشته باشید که فقط تخصص کارشناس مهم می باشد. و نباید هزینه تهیه نقشه یو تی ام ملاکی برای انتخاب کارشناس باشد. در صورت عدم تطابق وضع موجود با سند سه حالت به وجود می آید.

که حالت اول بدینگونه می باشد. که طول های وضع موجود با طول های سند مغایرت داشته باشد. در نتیجه مساحت وضع موجود بزرگ تر از مساحت سندی باشد. حالت دوم به این صورت است. که طول های وضع موجود با طول های سند مغایرت داشته باشد. در نتیجه مساحت وضع موجود کوچک تر از مساحت درج شده در سند باشد. حالت سوم به این صورت است. که طول های وضع موجود با طول های سندی مغایرت دارد. اما مساحت وضع موجود تقریبا برابر با مساحت درج شده در سند می باشد.

تهیه نقشه یو تی ام وضع موجود ملک برای اخذ سند تک برگ توسط کارشناس

تهیه نقشه یو تی ام وضع موجود ملک برای اخذ سند تک برگ توسط کارشناس

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما