تهیه نقشه UTM ثبتی

تهیه نقشه UTM ثبتی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

در صورتی که اشخاص قصد اخذ سند تک برگ را داشته باشند. لازم است نقشه یو تی ام به عنوان مدرکی تهیه شود. برای تهیه نقشه یو تی ام میتوان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص با استفاده از تجهیزات نقشه برداری و نرم افزار اقدام به تهیه این نقشه خواهد کرد.

نقشه یو تی ام کارشناس رسمی

ویژگی های نقشه های یو تی ام باعث شده است. که اخیرا از طرف سازمان های مختلف از مالک برای ملک این نقشه به عنوان مدرکی در خواست شود. در واقع با تهیه این نقشه مساحت، ابعاد و موقعیت منحصر به فرد ملک حاصل می شود. سازمان هایی از جمله شهرداری برای صدور جواز ساخت، اداره ثبت اسناد برای صدور سند تک برگ، اداره گاز به منظور مشخص شدن انشعابات مشترکاش و همچنین سازمان جهاد کشاورزی به منظور مشخص شدن اراضی کشاورزی و یا اراضی ملی این نقشه را از مالک با دقت بالا درخواست می کنند.

برای تهیه نقشه UTM ثبتی میتوان به یک فرد متخصص همچون کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. تا در نتیجه تهیه نقشه UTM با بالاترین دقت و کیفیت انجام شود. و در نتیجه این نقشه با مهر و امضای کارشناس معتبر شود و آماده ارائه به ادارات و سازمان ها باشد. یکی از مواقعی که لازم است تهیه نقشه UTM انجام شود. برای امور ثبتی و سندی ملک میباشد.

در واقع ممکن است فردی قصد اخذ سند تک برگ برای ملک خود را داشته باشد. برای تهیه این نقشه ابتدا کارشناس برداشت از عرصه ملک را انجام خواهد داد. وی از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده خواهد کرد. و مختصات یو تی ام کنج ها را برداشت خواهد کرد در ادامه ترسیم نقشه یو تی ام انجام میشود. و این نقشه چاپ و مهر و امضا شده معتبر می شود. قابل ارائه به اداره ثبت اسناد خواهد بود.

نقشه یو تی ام کارشناس رسمی

نقشه یو تی ام کارشناس رسمی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما