تهیه گزارش تفسیر عکس های هوایی و ماهواره ای

تهیه گزارش تفسیر عکس های هوایی و ماهواره ای

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

تهیه گزارش تفسیر عکس های هوایی و ماهواره ای انجام می شود. تا تامین دلیلی جهت ارائه به مراجع قضایی تهیه شود. برای انجام تفسیر عکس هوایی می توان. به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. تا گزارش تهیه شده توسط وی مورد قبول مراجع قضایی قرار بگیرد.

انجام تفسیر عکس هوایی

تفسیر عکس های هوایی کاربرد زیادی در امور مختلف همچون کشاورزی، زمین شناسی و همچنین املاک و غیره دارد. در واقع تفسیر عکس های هوایی در امور مربوط به املاک برای تهیه تامین دلیل، جانمایی ملک، اثبات وجود بنا، بررسی سابقه احیا و… کاربرد دارد و مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از مواقعی که در نتیجه لازم است تفسیر عکس هوایی انجام شود. زمانی است که اراضی شخصی فردی ک سالها بدون استفاده مانده است. و در آن احیا انجام نگرفته باشد. توسط دولت در زمره اراضی ملی و منابع طبیعی قرار بگیرد.

با ملی اعلام شدن اراضی افراد می توانند به این رای معترض باشند. و مجاز اند به ملی اعلام شدن اراضیشان اعتراض کنند. در واقع با مراجعه به مراجع قضایی پرونده حقوقی تشکیل دهند. و سپس مدرکی را با تفسیر عکس هوایی تهیه کنند. در واقع لازم است با انجام تفسیر عکس هوایی سابقه احیا در اراضی بررسی شود.

برای فراهم کردن این مدرک حتما باید به فرد متخصص و معتبری همانند کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی که مهر و امضا معتبری در امور قضایی دارد مراجعه کرد. این کارشناس ابتدا بعد از تهیه عکس های هوایی سپس تفسیر و بررسی عکس های هوایی با روش های تخصصی و ابزار و تجهیزات مخصوصی همچون استریوسکوپ انجام خواهد داد. سپس پس از مشخص شدن سابقه زراعت در اراضی گزارشی را تهیه خواهد کرد و با مهر و امضای خود به آن اعتبار میدهد.

راه های ارتباط با ما

09129277534

02166398316

برای ارتباط با اینستاگرام ما کلیک کنید

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما