جانمایی عکس هوایی برای سابقه احیا

جانمایی عکس هوایی برای سابقه احیا

تفسیر عکس هوایی کاربرد های بسیاری دارد. به طور مثال زمانی لازم است که دولت زمینی را به عنوان اراضی ملی اعلام کند. در واقع اگر که دولت زمین هایی را ملی به حساب بیاورد. در این صورت اراضی متعلق به دولت خواهد بود. برای این که بتوان خلاف این موضوع را ثابت کرد. باید سابقه احیا در اراضی با مدارکی ثابت شود.

جانمایی عکس هوایی برای سابقه احیا توسط کارشناس رسمی

برای تعیین سابقه احیا زمین باید از تفسیر عکس های هوایی استفاده شود. برای انجام تفسیر عکس هوایی می توانید به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه کنید. اگر ملکی توسط دولت تصاحب شده باشد. مالک بخواهد ملک خود را پس بگیرد. باید ثابت کند که این ملک دارای سابقه کشاورزی می باشد. مالکیت ملک برای خودش می باشد. ملک او جزو اراضی ملی نمی باشد.

برای انجام این کار کارشناس رسمی دادگستری با بررسی عکس های هوایی به این پی می برد. که ملک دارای سابقه زراعت می باشد یا خیر. کارشناس به این صورت این کار را انجام می دهد. که عکس های هوایی چند دوره را استخراج و بررسی می کند. همه عوامل را بررسی می کند. از جمله این عوامل که به تشخیص کارشناس کمک می کند. زمین هایی که دارای درختانی با سن بالا و مسیر آبیاری باشند. یا زمین هایی که در آن جوی آب جاری می باشد. یا آثاری از آن وجود دارد.یا زمین هایی که در مسیر منابع آب مثل قنات، رودخانه و چاه واقع شده است و … کارشناس این عوامل را در عکس های هوایی بررسی می کند.

با وجود یکی از این عوامل ثابت می شود که زمین کشاورزی می باشد .جزو منابع ملی نمی باشد .پس کارشناس نقشه یو تی ام ملک را تهیه می کند. آن را مهر و امضا می کند. مالک با وجود این مدرک می تواند ملک خود را پس بگیرد . برای ملک سند جدید صادر می شود.

راه های ارتباط با ما

09129277534

02166398316

برای ارتباط با اینستاگرام ما کلیک کنید

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما