دوره تفسیر عکس هوایی

دوره تفسیر عکس هوایی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

یکی از مواقعی که لازم است تفسیر عکس هوایی انجام شود. برای تهیه تامین دلیل میباشد. در واقع برای حل اختلافات ملکی میبایست سابقه اراضی بررسی شود. تا اطلاعاتی حاصل شود. یکی از مواقعی که لازم است تامین دلیلی برای ارائه به مراجع قضایی تهیه شود. زمانی است که اراضی ملی اعلام شود. برای انجام تفسیر عکس هوایی میتوان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص برای انجام این عملیات از استریوسکوپ استفاده خواهد کرد.

تفسیر و بررسی عکس هوایی کارشناس رسمی

در حوزه املاک نیز ممکن است اختلافاتی به وجود بیاید. در واقع برخی از مالکین قطعات مجاور ممکن است مرز مابینشان بر اثر عواملی از بین رفته باشد. و همین امر باعث شود به حدود اربعه ملک تعارض شود. در نتیجه برای حل این اختلافات لازم است تامین دلیلی تهیه شود. و به مراجع قضایی ارائه شود. همچنین ممکن است دولت اراضی برخی از اشخاص را ملی اعلام کرده باشد. در نتیجه لازم است سابقه احیا در اراضی بررسی نمود. تا با ارائه آن به مراجع قضایی اراضی حفظ شود.

برای انجام تفسیر عکس هوایی میبایست به یک فرد متخصص و با تجربه  ای که دوره تفسیر عکس هوایی را گذرانده است مراجعه نمود. در نتیجه میتوان انجام تفسیر عکس هوایی را به متخصصی همچون کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی که دوره تفسیر عکس هوایی را گذرانده است، سپرد.

برای انجام تفسیر عکس هوایی ابتدا عکس هوایی تهیه می شود. در واقع عکس هوایی توسط سازمان نقشه برداری و سازمان جغرافیایی از تمام کشور اخذ میشود در ادامه بعد از تهیه عکس هوایی سپس با استفاده از استریوسکوپ تفسیر عکس هوایی انجام میشود و در نتیجه اطلاعات لازم از عکس هوایی استخراج میشود در ادامه گزارش تفسیر عکس هوایی تهیه میشود و قابل ارائه به مراجع قضایی خواهد بود.

تفسیر و بررسی عکس هوایی کارشناس رسمی

تفسیر و بررسی عکس هوایی کارشناس رسمی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما