علائم کناری عکس هوایی

علائم کناری عکس هوایی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

برای تهیه تامین دلیل برای حل اختلافات ملکی لازم است. تفسیر عکس هوایی انجام شود. برای انجام تفسیر عکس هوایی می توان. به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص به جهت انجام تفسیر عکس هوایی از تجهیزات و نرم افزار دقیقی بهره خواهد برد.

تفسیر عکس هوایی

به طور کلی تفسیر عکس هوایی روندی می باشد. که برای بررسی و تجزیه و تحلیل تصاویر گرفته شده. از سطح زمین انجام می شود. تا عوارض سطح زمین شناسایی شود. از تفسیر عکس هوایی به منظور حل اختلافات ملکی مورد استفاده قرار می گیرد. و در امور قضایی کابرد دارد.

یکی از مواقعی که لازم است تفسیر عکس هوایی انجام شود زمانی است. که اراضی ملی اعلام گردد. با ملی اعلام شدن اراضی لازم است سابقه احیا مورد بررسی قرار بگیرد. تا در نتیجه نوع اراضی معلوم گردد.

برای انجام تفسیر و بررسی عکس هوایی لازم است. ابتدا عکس هوایی تهیه شود. بر روی عکس هوایی اطلاعاتی وجود دارد. که به تفسیر و بررسی آن کمک میکند. این مشخصات شامل: شماره عکس و شماره خط پرواز، فاصله کانونی، ارتفاع پرواز، تاریخ عکس برداری، تراز دوربین  و علائم کناری عکس هوایی میباشد.

علائم کناری عکس هوایی به صورت ضربدر در گوشه عکس هوایی با به صورت مثلث در وسط عکس هوایی نمایش داده میشود. در واقع نقش این علائم در تعیین مرکز عکس هوایی میباشد.

در نتیجه کارشناس با توجه به علائم کناری عکس هوایی تفسیر عکس هوایی را آغاز خواهد کرد وی با استفاده از استریوسکوپ سابقه اراضی را مورد بررسی قرار خواهد داد برای انجام تفسیر عکس هوایی از نرم افزار نیز استفاده می شود در ادامه بعد از معلوم شدن وجود سابقه احیا در اراضی گزارش تفسیر عکس هوایی تهیه می شود تا به عنوان تامین دلیل قابل ارائه به مراجع قضایی باشد.

تفسیر عکس هوایی

تفسیر عکس هوایی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما