نحوه گرفتن نقشه UTM

نحوه گرفتن نقشه UTM

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

نحوه گرفتن نقشه UTM با استفاده از تجهیزات دقیق نقشه برداری توسط کارشناس رسمی دادگستری به این صورت می باشد. که کارشناس با استفاده از جی پی اس دو فرکانسه مختصات گوش های ملک را برداشت می کند. و سپس نقشه یو تی ام ملک را ترسیم می کند. و در نهایت آن را مهر و امضا می کند. تا دارای اعتبار می شود.

نقشه UTM یو تی ام

نقشه یو تی ام به منظور مشخص کردن موقعیت مکانی دقیق ملک و مشخصات مورد نیاز از آن برای کارهای ثبتی از جمله متراژ دقیق،ابعاد و اندازه های آن،موقعیت مکانی ملک و نقاط مهم آن و…تهیه می شود. تهیه نقشه UTM بر پایه مختصات جهانی نقشه برداری UTM انجام می شود. و موقعیت مکانی ملک بر اساس سیستم مکان یابی GPS مشخص می شود. همچنین نقاط مهم مانند شکستگی های ملک،محدوده اعیان،نقاط قرارگیری درخت و همچنین مرز ملک و همسایگی آن با سایر املاک منطقه به کمک مختصات جی پی اس مشخص می شود. نقشه حاصل با داشتن مساحت وضع موجود،مرزها و همسایگی ها و همچنین نقاط مهم توسط سیستم GPS مدرکی قابل اتکا برای شناسایی ملک شما خواهد بود.امروزه تمامی ادارات ذیربط و امور ملکی از جمله اداره ثبت اسناد تهیه نقشه یو تی ام را برای شناسایی ملک ضروری می دانند.

نقشه یو تی ام برای سند تک برگ

همچنین سندهای تک برگی صادره توسط این اداره دارای نقشه یو تی ام ملک مذکور است. بنابراین جهت دریافت سند تک برگی نیز نیازمند تهیه نقشه یو تی ام هستیم.افرادی که دارای ملک قولنامه ای یا سند مشاعی هستند. نیز برای انجام مراحل ثبت نام ماده 147  قانون تعیین و تکلیف اراضی بدون سند به تهیه نقشه UTM نیاز دارند.این نقشه حتما باید توسط متخصصان امر تهیه شود.

افرادی که دارای اطلاعات کافی ثبتی و نقشه برداری باشند تا بتوانند دقیقاً کاری را انجام دهند. که ادارات مربوطه مد نظر دارد. توجه به این نکته در تهیه نقشه UTM باعث می شود. تا پروسه اداری ملک شما کوتاه تر و بی دردسرتر شود. نقشه های یو تی ام توسط کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی با دقت بالایی تهیه می شود و با مهر و امضای این کارشناس در ادارات مختلف دارای اعتبار می باشد.

راه های ارتباط با ما

09129277534

02166398316

برای ارتباط با اینستاگرام ما کلیک کنید

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما