نقشه برداری زمین utm

نقشه برداری زمین utm

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

نقشه یو تی ام نقشه ای با سیستم مختصات یو تی ام است. و با تهیه آن اطلاعات فنی ملک حاصل می شود. برای انجام نقشه برداری یو تی ام می بایست به کارشناس رسمی دادگستری که صلاحیت تهیه این نقشه را دارد مراجعه نمود. این متخصص برای تهیه این نقشه از تجهیزات و نرم افزار دقیق بهره خواهد برد. با تهیه این نقشه مساحت، ابعاد و موقعیت دقیق ملک با دقت بالایی حاصل می شود. نقشه تهیه شده با مهر و امضای این متخصص معتبر می گردد.

تهیه نقشه یو تی ام کارشناس رسمی

از جمله اداراتی که تهیه نقشه یو تی ام را از افراد در خواست میکند. اداره ثبت اسناد است. و برای تهیه این نقشه لازم است نقشه برداری زمین utm انجام شود. در واقع برای انجام امور ثبتی ملک لازم است این نقشه تهیه شود. ممکن است فردی قصد تبدیل سند قدیمی ملک را به سند تک برگ داشته باشد. و یا ملک قولنامه ای باشد و قصد اخذ سند رسمی برای ملک خود را با استفاده از ماده 147 را داشته باشد. همچنین برای تصحیح سند ملک نیز می بایست این نقشه با دقت بالایی تهیه شود تا در نتیجه اطلاعات فنی ملک با دقت بالایی حاصل شود.

برای انجام نقشه برداری زمین به جهت تهیه نقشه utm میتوان به یک فرد متخصص مراجعه نمود در واقع برای تهیه نقشه یو تی ام ابتدا نقشه برداری از زمین انجام میشود و کارشناس رسمی دادگستری متخصصی است که میتواند با دقت بالا تهیه این نقشه را انجام دهد برای انجام نقشه برداری زمین از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود و مختصات یو تی ام کنج ها برداشت می گردد در ادامه بعد از انجام نقشه برداری زمین utm ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود و این نقشه چاپ و مهر و امضا شده قابل ارائه به ادارات و سازمان های مختلف ملکی خواهد بود.

تهیه نقشه یو تی ام کارشناس رسمی

تهیه نقشه یو تی ام کارشناس رسمی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما