نقشه برداری زمین

نقشه برداری زمین

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

نقشه یو تی ام از جانب ادارات و سازمان ها در خواست می شود. از جمله این ادارات اداره ثبت اسناد می باشد. که معمولا این نقشه را برای انجام امور مختلف از مالکین در خواست می کند. برای تهیه نقشه یو تی ام ابتدا نقشه برداری از زمین انجام می شود. و در ادامه با نرم افزار ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود.

انجام نقشه برداری زمین

از جمله مواقعی که لازم است نقشه یو تی ام با دقت بالا و به صورت استاندارد تهیه شود. زمانی است که اشخاص قصد تبدیل سند قدیمی ملک خود را به سند تک برگی را داشته باشند

اسناد قدیمی معایبی داشته اند و به واسطه این معایب باعث به وجود آمدن مشکاتی می شود. اسنادی که امروزه برای املاک صادر می شود. اسناد تک برگ هستند. این اسناد جدید تک برگ با اطلاعات دقیق و کامل مربوط به ملک درج می شوند. و به همین دلیل از آنجایی که اطلاعات مربوط به موقعیت مکانی ملک و مساحت و ابعاد دقیق ملک معلوم نمی باشد. پس نقشه یو تی ام باید تهیه گردد با تهیه این نقشه حدود دقیق ملک حاصل می شود و مختصات یو تی ام ملک در سیستم کاداستر نیز ثبت و ضبط خواهد شد.

به جهت تهیه نقشه یو تی ام می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود این متخصص به جهت تهیه نقشه یو تی ام ابتدا با استفاده از تجهیزات دقیق و روش های تخصصی برداشت زمینی را انجام خواهد داد و بعد از انجام نقشه برداری از زمین سپس ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود. با تهیه نقشه یو تی ام اختلافات ملکی به حداقل می رسد، تجاوز به حدود ملک ممکن نخواهد بود و همچنین مساحت ملک با دقت بالا حاصل می شود. این نقشه به اداره ثبت اسناد ارائه می شود و سند تک برگ صادر می شود.

انجام نقشه برداری زمین

انجام نقشه برداری زمین

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما