نقشه تفکیک آپارتمان و تعیین مساحت دقیق واحد

نقشه تفکیک آپارتمان و تعیین مساحت دقیق واحد

نقشه های تفکیک آپارتمان و تعیین مساحت دقیق واحد زمانی لازم است تهیه شود. که افراد قصد انجام معامله پیش خرید را داشته باشند. و در نتیجه برای بالا بردن. اطمینان معامله لازم است. مساحت و متراژ دقیق هر واحد حاصل شود. و برای به دست آوردن. این اطلاعات لازم است پیش تفکیک آپارتمان انجام شود. تا بر اساس تهیه نقشه تفکیک آپارتمان توسط کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا مهندسین عضو نظام مهندسی انجام گیرد.

تفکیک آپارتمان چه زمانی انجام می گیرد؟

به طور کلی معاملات واحد های آپارتمانی یا قبل از پایان ساخت و ساز انجام می گیرد. و یا بعد از پایان پروژه ساخت و ساز آپارتمان انجام می شود. و اگر که معامله پس از اتمام پروژه ساخت آپارتمان انجام شود. از آن جایی که بعد از ساخت سند تک برگ برای هر واحد صادر می گردد. پس مساحت دقیق هر واحد معلوم است. و با توجه به آن معامله انجام خواهد شد.

اما برخی از معاملات قبل از اتمام پروژه ساخت آپارتمان انجام می شود. و به این معاملات پیش فروش و پیش خرید می گویند. در واقع افراد این معاملات را قبل از اتمام ساخت پروژه برای شود. حاصل از معامله انجام می دهند. اما برای این که سود حاصل از معامله تبدیل به ضرر نشود. در نتیجه لازم است مساحت و متراژ دقیق هر واحد حاصل شود.

برای به دست آوردن مساحت و متراژ دقیق هر واحد پیش از اتمام پروژه ساخت و ساز لازم است. پیش تفکیک آپارتمان انجام شود. این عملیات تخصصی با مراجعه به فرد متخصص ممکن خواهد بود. و کارشناس رسمی دادگستری متخصصی است. که می تواند پیش تفکیک آپارتمان را به خوبی انجام دهد.

نحوه انجام تفکیک آپارتمان

برای انجام تفکیک آپارتمان ابتدا لازم است. برداشت دقیق از واحدهای آپارتمانی انجام شود. کارشناس از متر لیزری و دوربین های توتال استیشن بهره خواهد گرفت. و برداشت را انجام خواهد داد. که در این بین باید قوانین ملی ساختمان نیز در نظر گرفته شود. تا مساحت حاصل همان مساحت قابل معامله باشد. در ادامه ترسیم نقشه پیش تفکیک آپارتمان انجام می شود. و متراژ و مساحت هر واحد حاصل می شود. و نقشه تفکیک آپارتمان با درج مساحت و اندازه ها تهیه گردد. در نتیجه معامله با اطمینان بالا قابل انجام خواهد بود.

نقشه تفکیک آپارتمان و تعیین مساحت دقیق واحد

تاثیر مساحت واحد در قیمت ملک

زمانی که ارزیابی ملک انجام می گیرد. با در نظر گرفتن آیتم های موثر در قیمت ملک در نهایت قیمت ملک بر اساس هر متر مربع تعیین می شود. و در نهایت قیمت کلی ملک تعیین می گردد. برای همین هر چقدر مساحت ملک دقیق تر باشد. می توان به قیمت واقعی و دقیق تری از ملک دست پیدا کرد. از طرفی هم با توجه به قیمت ملک در بازار که به شدت افزایش یافته است. باید برای انجام معامله ای مطئن حتما به مساحت دقیق واحد دست پیدا کرد.

برای همین منظور اگز ملکی فاقد سند تک برگ است. و مساحت دقیق آن مشخص نیست. باید حتما با مراجعه به کارشناس رسمی دادگستری نقشه تفکیک آپارتمان و تعیین مساحت تهیه شود. و در صورت نیاز متقاضی مهر و امضا نیز می شود. و می توان از این طریق معامله دقیقی انجام داد.

عوامل موثر در ارزیابی ملک

برای ارزیابی یک ملک باید برای انجام اصولی و دقیق آن کار را به کارشناسان رسمی دادگستری سپرد. تا گزارش مهر و امضا شده آن نیز تهیه گردد. تا کارشناس با توجه به در نظر گرفتن عوامل زیر کار را انجام دهد.

  • موقعیت ملک در منطقه علی الخصوص در تهران
  • طبقه قرار گیری ملک
  • متریال به کار رفته در ساخت ملک
  • تعداد واحد در طبقه
  • داشتن مشخصه هایی همچون انباری و پارکینگ و تعداد آن ها
  • دسترسی ملک به مراکز خرید
  • دسترسی ملک به راه های عبور و مرور ( بزرگراه ها ، اتوبان ها )
  • دسترسی به راه های حمل و نقل عمومی

عوامل موثر در ارزیابی ملک

عوامل موثر در ارزیابی ملک

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما