نقشه utm زمین کشاورزی

نقشه utm زمین کشاورزی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

نقشه یو تی ام از اراضی زراعی از جانب سازمان منابع طبیعی، اداره ثبت اسناد و .. ممکن است در خواست گردد. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی از عهده تهیه این نقشه با دقت بالا بر می آید.

تهیه نقشه یو تی ام اراضی زراعی

به طور کلی اراضی که دارای سابقه زراعت نمی باشد جز اراضی منابع طبیعی محسوب می شود. در نتیجه لازم است نقشه یو تی ام زمین کشاورزی تهیه شود. و همچنین سابقه زراعت در اراضی بررسی شود.

در واقع اراضی کشاورزی در خارج از شهر قرار دارد. و در نتیجه ممکن است سازمان منابع طبیعی اراضی را ملی اعلام نماید. و اجازه بهره برداری آن به مالک داده نمی شود. در نتیجه لازم است تامین دلیلی تهیه گردد. که نشان دهنده سابقه احیا در اراضی باشد.

در واقع لازم است سابقه احیا در اراضی بررسی شود. و همچنین لازم است نقشه یو تی ام زمین کشاورزی تهیه گردد. برای تهیه این مدارک لازم است به یک فرد متخصص همچون کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود.

برای انجام تفسیر عکس هوایی از استریوسکوپ استفاده می شود و در نتیجه با روش برجسته بینی سابقه احیا بررسی می گردد در ادامه گزارش تفسیر عکس هوایی تهیه می گردد و سپس تهیه نقشه یو تی ام utmزمین کشاورزی انجام می شود.

در صورتی که حدود اربعه اراضی معلوم باشد برداشت زمینی انجام می شود اما ممکن است این حدود بر روی زمین نا معلوم باشد در نتیجه به جهت معلوم نمودن این حدود لازم است جانمایی پلاک ثبتی انجام شود.

تهیه نقشه یوتی ام ابتدا با برداشت زمینی آغاز می شود برای برداشت زمینی از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود و در نتیجه بعد از برداشت سپس ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود نقشه تهیه شده مهر و امضا شده قابل ارائه به مراجع قضایی خواهد بود.

تهیه نقشه یو تی ام اراضی زراعی

تهیه نقشه یو تی ام اراضی زراعی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما