کاربرد جی پی اس در نقشه برداری

کاربرد جی پی اس در نقشه برداری

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

تهیه نقشه یو تی ام با استفاده از جی پی اس انجام می شود. نقشه یو تی ام نقشه ای با مختصات جهانی می باشد. و با تهیه آن موقعیت منحصر به فرد ملک به دست می آید. تهیه نقشه یو تی ام از عهده کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی بر می آید. این متخصص برای تهیه این نقشه از تجهیزات و نرم افزار دقیقی استفاده خواهد کرد. تا در نتیجه با تهیه این نقشه مساحت، ابعاد و موقعیت ملک معلوم گردد.

تهیه نقشه یو تی ام

از جمله مواقعی که لازم است نقشه یو تی ام ملک تهیه شود. زمانی است که مالک قصد اخذ سند تک برگ را برای ملک خود را داشته باشد. در نتیجه میبایست این نقشه با دقت بالا تهیه شود. از جمله روش های تهیه نقشه یو تی ام استفاده از جی پی اس در نقشه برداری می باشد. در واقع برای تهیه نقشه یو تی ام می بایست با دقت بالا برداشت زمینی انجام شود. تا نقشه یو تی ام با دقت بالا حاصل شود. بعد از برداشت زمینی سپس ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود. برای تهیه نقشه یو تی ام می توان به یک فرد متخصص مراجعه نمود کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی همان متخصصی است که می تواند با دقت بالا نقشه یو تی ام را تهیه نماید.

برای تهیه نقشه یو تی ام از جی پی اس استفاده می شود. کارشناس برای اینکه بتواند با دقت بالا برداشت زمینی را انجام دهد. از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده خواهد کرد. و مختصات یو تی ام کنج ها و شکستگی ها را برداشت خواهد کرد. در ادامه بعد از برداشت زمینی سپس ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود. برای انجام ترسیم دفتری از اتوکد استفاده می شود.

تهیه نقشه یو تی ام

تهیه نقشه یو تی ام

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما