کارشناس رسمی تفسیر عکس هوایی

کارشناس رسمی تفسیر عکس هوایی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

به جهت تهیه تامین دلیل انجام تفسیر عکس هوایی ضروری خواهد بود. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی متخصصی است. که تجربه و صلاحیت انجام تفسیر عکس هوایی را دارد. برای انجام تفسیر عکس هوایی از روش بر جسته بینی استفاده می شود.

تفسیر و بررسی عکس هوایی کارشناس رسمی

تفسیر عکس هوایی به جهت جانمایی ملک ، بررسی وجود بنا، بررسی سابقه احیا و …کاربرد دارد. همچنین در صورتی که اختلافاتی ملکی به وجود آید. لازم است تفسیر عکس هوایی برای تهیه تامین دلیل انجام شود. در واقع ممکن است اراضی ملی اعلام شود اراضی ملی به زمینی گفته می شود که سابقه احیا در آن وجود ندارد. و زمین بدون دخالت انسانی شکل طبیعی خود را حفظ نموده است. مالکین اراضی زراعی می توانند به این رای معترض باشند. و در نتیجه لازم است تامین دلیلی برای ارائه به مراجع قضایی محیا شود. در نتیجه برای بررسی سابقه احیا لازم است تفسیر عکس هوایی انجام شود تا مشخص شود اراضی ملی و یا احیا شده است.

تفسیر عکس هوایی نیازمند تخصص و تجربه می باشد. و کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی متخصصی است. که می تواند تفسیر عکس هوایی را به خوبی انجام دهد. و گزارش تفسیر عکس هوایی تهیه شده توسط این متخصص معتبر می باشد. و مورد پذیرش مراجع قضایی قرار می گیرد.

این متخصص ابتدا عکس هوایی را با توجه به ساز و منطقه عکسبرداری تهیه خواهد کرد. و در ادامه تفسیر عکس هوایی را آغاز می کند.

برای انجام تفسیر عکس هوایی از استریوسکوپ و نرم افزار استفاده می شود. و در نتیجه بررسی عکس هوایی آغاز میشود تا اطلاعات از عکس هوایی حاصل شود. در نهایت بعد از اتمام تفسیر عکس هوایی گزارش تفسیر عکس هوایی تهیه می شود. و این گزارش با مهر و امضا قابل ارائه به مراجع قضایی خواهد بود.

تفسیر و بررسی عکس هوایی کارشناس رسمی

تفسیر و بررسی عکس هوایی کارشناس رسمی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما