کارشناس رسمی تفسیر عکس هوایی

کارشناس رسمی تفسیر عکس هوایی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

تفسیر عکس های هوایی و ماهواره ای با نرم افزارهای دقیق توسط کارشناس رسمی دادگستری امکان پذیر می باشد. منظور از تفسیر عکس هوایی، تشخیص و شناسایی عوارض، استخراج اطلاعات و تعیین حدود بر روی عکس هوایی است. اندازه‌گیری کلیه ویژگی‌های هندسی شامل طول، عرض، مساحت و ارتفاع در تفسیر عکس های هوایی از اهمیت زیادی برخوردار هستند. که یک کارشناس باید دقت لازم را در این مورد بکار ببرد.

روش تفسیر عکس هوایی

از عکس‌های هوایی برای تهیه نقشه، مطالعات زمین‌شناسی،تفسیر،راه‌سازی،محیط زیست و کشاورزی ،مدیریت منابع آب،برنامه‌ریزی شهری،هواشناسی،مسائل نظامی و… استفاده می‌کنند. تفسیر عکس هوایی به‌ عنوان یک سند در خیلی از موارد کاربردی می‌باشند. برداشت عوارض و جزییات از سطح زمین توسط دوربین‌های عکسبرداری از ارتفاع را عکس هوایی می‌گویند. که توسط هواپیما انجام می‌گیرد.

دو سازمان نقشه برداری کشور و سازمان جغرافیا نیروهای مسلح به ‌عنوان متولیان امر عکس های هوایی می‌باشند. این دو سازمان آرشیوهایی از عکس‌های هوایی کل ایران را در اختیار دارند. با توجه به شرایط و نوع کار و پروژه و محدوده جغرافیایی خاص می‌توان به دو سازمان متولی مراجعه و با ارائه درخواست عکس‌های مورد نظر را دریافت و اطلاعات خاص خود را از آنها طبق استانداردها و ضوابط استخراج می‌کنیم.

امروزه با پیشرفت علم و فناوری در هر زمینه‌ای و به طبع در زمینه عکس های هوایی استفاده از این علوم روز برای کشف حقایق بسیار ارزشمند است.در مواردی که بین مالکین املاک و کشاورزان در مورد زمین‌های کشاورزی اختلاف به وجود می‌آید عکس هوایی به ‌عنوان یکی از مستندات مورد استفاده قرار می‌گیرد.تفسیر می‌شود و تکلیف کاملاً مشخص می‌گردد. البته همه این موارد حتما باید مورد تأیید کارشناس قرار گیرد .کارشناس با مهر و امضای خود به گزارش رسمیت داده و آن را به‌ عنوان یک سند قابل استناد ارائه می‌دهد.

روش تفسیر عکس هوایی

روش تفسیر عکس هوایی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما