جانمایی پلاک ثبتی ملک و تهیه گزارش برای دادگاه

جانمایی پلاک ثبتی ملک و تهیه گزارش برای دادگاه

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

جانمایی پلاک ثبتی ملک و تهیه گزارش برای دادگاه برای تهیه تامین دلیل انجام میشود. برای انجام جانمایی پلاک ثبتی می توان به یک فرد متخصص و با تجربه ای همچون کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی که به اسناد و مدارک ثبتی ملک دسترسی دارد مراجعه نمود.

جانمایی پلاک ثبتی سند قدیمی

به طور کلی ممکن است حدود ثبتی ملک به دلیلی نا معلوم شود. و همین امر سبب شود به حدود ملک تعارض گردد. در نتیجه اختلافاتی به وجود می آید. و برای حل این اختلافات لازم است حدود ثبتی ملک با انجام جانمایی پلاک ثبتی بر روی زمین معلوم شود. تا تامین دلیلی برای ارائه به مراجع قضایی محیا شود.

به جهت انجام این عملیات تخصصی لازم است. به فردی مانند کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه کرد. تا وی با بررسی اسناد قدیمی و اسناد ثبتی حدود ثبتی ملک را مشخص نماید. و سپس نقشه یو تی ام ملک را تهیه کند. این متخصص برای یافتن حدود ثبتی ملک عملیات جانمایی پلاک ثبتی را انجام می دهد. انجام این عملیات با استفاده از اسناد ثبتی و اسناد قدیمی ممکن است.

وی بعد از جمع آوری اسناد و مدارک ثبتی ملک در ادامه نقشه ثبتی مربوط به ملک را می یابد. در ادامه جانمایی نقشه ثبتی بر روی زمین به نحوی انجام میشود. که این حدود بر روی زمین نشانه گذاری شود. سپس نقشه یو تی ام تهیه خواهد شد. برای تهیه این نقشه از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده میشود. و بعد از برداشت زمینی سپس ترسیم نقشه یو تی ام انجام میشود. نقشه یو تی ام یکی از مدارک مهم و اصلی برای اخذ سند تک برگ می باشد. با تهیه این نقشه موقعیت منحصر به فرد ملک، ابعاد و مساحت دقیق ملک حاصل می شود.

راه های ارتباط با ما

09129277534

02166398316

برای ارتباط با اینستاگرام ما کلیک کنید

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما