اصول تفسیر عکسهای هوایی با کاربرد در منابع طبیعی pdf

اصول تفسیر عکسهای هوایی با کاربرد در منابع طبیعی pdf

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

در صورتی که اراضی ملی اعلام شود. لازم است اقدامات لازم برای انجام تفسیر عکس هوایی انجام شود. و سابقه احیا در اراضی بررسی گردد. برای انجام تفسیر عکس هوایی به جهت تهیه تامین دلیل می بایست به یک فرد متخصص مراجعه نمود. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می تواند به خوبی انجام تفسیر عکس هوایی را بر عهده بگیرد. در آخر گزارش تفسیر عکس هوایی مهر و امضا شده قابل ارائه به مراجع قضایی خواهد بود.

تفسیر عکس هوایی

اداره منابع طبیعی وظیفه حفظ و نگهداری از اراضی ملی را بر عهده دارد. در واقع ممکن است دولت اراضی برخی از اشخاص را که اراضی خود را رها کرده اند ملی اعلام نماید. اراضی ملی به زمینی گفته می شود. که سابقه احیا در آن وجود ندارد. و اراضی شکل طبیعی خود را حفظ نموده است. در صورتی که اراضی ملی اعلام گردد. لازم است تفسیر عکس هوایی انجام شود. تا تامین دلیلی برای ارائه به مراجع قضایی تهیه شود.

در نتیجه برای انجام تفسیر عکس هوایی لازم است به یک فرد متخصص مراجعه نمود. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی میتواند به خوبی از عهده انجام تفسیر عکس هوایی بر بیاید. این متخصص در ابتدا عکس هوایی قدیمی را تهیه و در ادامه تفسیر عکس هوایی را انجام خواهد داد.

در واقع ابتدا لازم است عکس هوایی قدیمی ملک تهیه شود. و کارشناس برای تهیه این عکس ها به سازمان نقشه برداری یا سازمان جغرافیا مر اجعه خواهد کرد. در ادامه تفسیر عکس هوایی با استفاده از استریوسکوپ انجام می شود. انجام تفسیر عکس هوایی با روش برجسته بینی ممکن می باشد. در نتیجه سابقه احیا در اراضی بررسی میشود و در صورتی که سابقه احیا در اراضی وجود نداشته باشد مشخص میشود اراضی ملی است اما در صورت وجود سابقه احیا معلوم میشود اراضی ملی نیست در نتیجه گزارش تفسیر عکس هوایی قابل ارائه به مراجع قضایی خواهد بود.

تفسیر عکس هوایی

تفسیر عکس هوایی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما