بررسی عکس هوایی برای تعیین وجود عارضه

بررسی عکس هوایی برای تعیین وجود عارضه

بررسی وجود عارضه با  تفسیر عکس هوایی امکان پذیر می باشد. تفسیر عکس هوایی توسط کارشناس رسمی که یک متخصص با مهارت و با تجربه بالا می باشد،انجام می شود. در واقع ممکن است افراد قصد انجام ساخت و ساز در اراضی خود را داشته باشند. برای اثبات مسکونی بودن اراضی لازم است تفسیر عکس هوایی انجام شود. برای انجام تفسیر عکس هوایی می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه کرد.

بررسی عکس هوایی برای تعیین وجود عارضه برای انجام ساخت و ساز در ملک

در واقع در بسیاری از موارد دیده شده است که شخصی می خواهد برای ملک خود سند بگیرد. ولی کاربری آن کشاورزی تشخیص داده شده است. که همان طور که اطلاع دارید تغییر کاربری ممکن نیست. اما شاید مالک اطلاع داشته باشد که در سال های گذشته در اراضی بنا و ساختمانی وجود داشت. که حالا وجود ندارد که در این مواقع می توان با استفاده از عکس های هوایی وجود بنا را اثبات کرد. عکس های هوایی توسط سازمان جغرافیا و نقشه برداری اخذ می شوند. حاوی اطلاعاتی هستند که با تفسیر آن می توان به شواهد ارزشمندی رسید.

این عکس ها مزایای زیادی نسبت به نقشه ها دارند. زیرا در این عکس ها عوارض به شکل طبیعی خود هستند. و به همه ویژگی های عوارض می توان با تفسیر آن پی برد. برای تفسیر عکس های هوایی باید حتما به یک متخصص مراجعه کرد. که یکی از این متخصصان کارشناس رسمی دادگستری  رشته نقشه برداری می باشد.کارشناس پس از تهیه عکس های هوایی پوشش دار اراضی،با استرسکوپ تفسیر عکس های هوایی را آغاز خواهد کرد .پس از این که بنا تشخیص داده شد یک گزارش کارشناسی از این کار تهیه می گردد. مالک می تواند آن را ارائه دهد تا اثبات کند نوع ملک مسکونی می باشد.سپس می تواند برای ملکش سند اخذ کند. همچنین ساخت و ساز را پس از اخذ جواز انجام دهد.

راه های ارتباط با ما

09129277534

02166398316

برای ارتباط با اینستاگرام ما کلیک کنید

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما