نمونه دادخواست تامین دلیل حدود اربعه ملک

نمونه دادخواست تامین دلیل حدود اربعه ملک

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

در صورتی که اختلافاتی بر سر حدود اربعه اراضی مجاور به وجود آید. در نتیجه برای حل این اختلافات لازم است تامین دلیلی را تهیه نمود. و به مراجع قضایی ارائه داد. در واقع لازم است انجام جانمایی ملک با تفسیر عکس هوایی انجام شود.

برای انجام تفسیر عکس هوایی می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص با استریوسکوپ تفسیر عکس هوایی را انجام خواهد داد.

نمونه دادخواست تامین دلیل حدود اربعه ملک

در صورتی که فردی متوجه تجاوز به حدود اربعه ملک شود در نتیجه اختلافات ملکی به وجود می آید. برای اینکه بتوان حدود تجاوز شده را حفظ نمود. و متجاوز را وادار به عقب نشینی نمود لازم است تامین دلیلی را تهیه نمود تا حدود اربعه ملک معلوم شود. در واقع لازم است تفسیر عکس هوایی انجام شود.

برای انجام تفسیر عکس هوایی به جهت تهیه تامین دلیل و انجام جانمایی ملک می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود.

کارشناس رسمی دادگستری از تجهیزاتی مثل استریوسکوپ و نرم افزار های مخصوص تفسیر استفاده می کند. تا با استفاده از زوج عکس تهیه شده از ملک مرز های مربوط به ملک مشخص شود. وی ابتدا عکس هوایی پوشش دار قدیمی را تهیه خواهد کرد و در ادامه تفسیر و بررسی عکس هوایی با روش برجسته بینی انجام می شود و با تشخیص دیوار کشی ملک در نهایت با جانمایی آن روی زمین حدود ملک روی زمین نشانه گذاری می شود سپس کارشناس با استفاده از جی پی اس دو یا سه فرکانسه مختصات یو تی ام گوشه های ملک را برداشت خواهد کرد و در نهایت نقشه یو تی ام را ترسیم و چاپ خواهد کرد با استفاده از این نقشه می توان سند تک برگ اخذ کرد و ملک را دیوارکشی کرد.

نمونه دادخواست تامین دلیل حدود اربعه ملک

نمونه دادخواست تامین دلیل حدود اربعه ملک

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما