درخواست کارشناسی ملک

درخواست کارشناسی ملک

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

ارزیابی ملک برای انجام امور مهاجرت و یا اخذ وام و یا انجام معامله ملکی انجام می شود. تا قیمت واقعی ملک معلوم گردد. انجام این عملیات نیز از عهده کارشناس رسمی دادگستری بر می آید. وی با توجه به عواملی از جمله ابعاد، مساحت، دسترسی ملک، امکانات ملک، موقعیت ملک و … ارزیابی قیمت را انجام می دهد. این متخصص برای انجام ارزیابی ملک در صورتی که سند ملک دفترچه ای باشد. نقشه یو تی ام ملک را تهیه خواهد کرد. تا مساحت و ابعاد دقیق ملک حاصل شود.

ارزیابی و تعیین قیمت ملک

به دلایل مختلفی افراد نیاز پیدا می کنند. که قیمت حقیقی ملکشان بر آورد شود. دستور ارزیابی ملک از جانب بانک و یا اداره مهاجرت به افراد داده می شود. همچنین به جهت انجام معامله ملک با انجام ارزیابی ملک قیمت واقعی ملک حاصل می شود. و در نتیجه انجام معامله با اطمینان بالا ممکن می باشد.

لازم به ذکر است که برای اینکه قیمت گذاری اشتباه نباشد. در خواست کارشناسی ملک به فردی مورد اطمینان و متخصص داده شود. به جهت انجام ارزیابی ملک می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص ارزیابی قیمت ملک را با توجه به عواملی انجام خواهد داد. و در نتیجه قیمت واقعی ملک بر آورد می شود.

عوامل بسیاری روی قیمت گذاری ملک اثر می گذارد. از جمله دسترسی به ملک، عمر بنا، موقعیت قرارگیری ملک، امکانات ملک همچون تعداد واحد های آپارتمان و تعداد پارکینگ ها و انباری آن، مساحت و ..نیز تاثیر مستقیم روی قیمت گذاری ملک می گذارد. بنابراین در صورتی که سند ملک قدیمی باشد. در نتیجه از آنجایی که مساحت دقیق ملک معلوم نمی باشد. بنابراین لازم است نقشه یو تی ام ملک نهیه شود. تا در نتیجه مساحت دقیق ملک حاصل شود.

ارزیابی و تعیین قیمت ملک

ارزیابی و تعیین قیمت ملک

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما