جی پی اس زمین کشاورزی

جی پی اس زمین کشاورزی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

گیرنده های جی پی اس با ارتباط با ماهواره ها به مدلسازی محدود مورد نظر می پردازد. و تمامی عوارض را در مدلسازی خود لحاظ می کند. از جی پی اس به جهت تهیه نقشه یو تی ام استفاده می شود. با استفاده از جی پی اس می توان در زمان صرفه جویی نمود. و با دقت بالا برداشت زمینی را انجام داد. برای تهیه نقشه یو تی ام می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص با استفاده از جی پی اس دو یا سه فرکانسه اقدام به تهیه نقشه یو تی ام خواهد کرد.

تهیه نقشه یو تی ام با جی پی اس

تهیه نقشه یو تی ام از جانب ادارات مختلف ممکن است در خواست شود. برای تهیه قنشه یو تی ام با مراجعه به افراد غیر متخصص در نتیجه برداشت زمینی با دقت پایین انجام می شود. در واقع اشخاص غیر متخصص به جهت تهیه نقشه یو تی ام از جی پی اس دستی استفاده می کنند. و این جی پی اس دقت پایینی دارد. و در نتیجه نقشه یو تی ام با دقت و کیفیت پایین حاصل می شود.

برای تهیه نقشه یو تی ام می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص به جهت تهیه نقشه یو تی ام از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می کند. و برداشت زمینی را با دقت بالا انجام می دهد.

در صورتی که هدف تهیه نقشه یو تی ام از زمین کشاورزی باشد در نتیجه قبل از تهیه نقشه یو تی ام لازم است جانمایی پلاک ثبتی انجام شود تا حدود ثبتی ملک معلوم شود. انجام جانمایی پلاک ثبتی با استفاده از اسناد و مدارک قدیمی و ثبتی ممکن می باشد.نقشه یو تی ام از اراضی زراعی با مهر و امضای کارشناس معتبر می شود و قابل ارائه به ادارات خواهد بود.

تهیه نقشه یو تی ام با جی پی اس

تهیه نقشه یو تی ام با جی پی اس

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما