میخ کوبی در نقشه برداری

میخ کوبی در نقشه برداری

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

به طور کلی با تثبیت حدود اربعه ملک و انجام پیاده سازی اصولی از تجاوز به حدود اربعه ملک جلوگیری می شود. به جهت انجام پیاده سازی و میخ کوبی در صورتی که مختصات یو تی ام کنج ها معلوم باشد. پیاده سازی در کممترین زمان انجام می شود. اما در صورت نا معلوم بودن این مختصات لازم است استخراج شود. در نتیجه لازم است توسط یک متخصص استخراج شود. و پیاده سازی انجام شود. برای انجام پیاده سازی می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود.

تثبیت و پیاده سازی حدود اربعه

امروزه حتما بایستی به صورت اصولی دیوارکشی انجام شود. و این کار به صورت خودسر باعث بروز مشکلاتی در آینده می شود. پیاده سازی در صورتی که ملک در یک منطقه منظم شهری که املاک مجاور دیوارکشی دارند. به راحتی توسط یک نقشه بردار قابل انجام است. اما در صورتی که اطراف ملک دیوارکشی مطمئنی وجود نداشته باشد. لازم است جانمایی پلاک ثبتی انجام شود.

برای انجام تثبیت و پیاده سازی حدود اربعه ملک بر روی زمین می توان به یک فرد متخصص مراجعه نمود. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می تواند این عملیات را به صورت اصولی انجام دهد. به طوری که در آینده مشکلی برای مالکین اراضی به وجود نیاید.

برای انجام پیاده سازی می بایست ابتدا جانمایی پلاک ثبتی ملک انجام شود و حدود ثبتی ملک معلوم شود در نتیجه اسناد همچون سند دفترچه ای ، بنچاق، قولنامه، سند مادر و .. گرد آوری می شود در ادامه نقشه ثبتی ملک از بانک اطلاعات ثبتی استخراج می شود و با جانمایی نقشه ثبتی ملک بر روی زمین حدود ثبتی ملک معلوم می شود در نتیجه با جی پی اس دو یا سه فرکانسه مختصات یو تی ام کنج ها استخراج و بر روی زمین تثبیت می گردد.

تثبیت و پیاده سازی حدود اربعه

تثبیت و پیاده سازی حدود اربعه

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما