استعلام پهنه ملک

استعلام پهنه ملک

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

استعلام طرح تفصیلی ملک طرحی می باشد. که در آن کاربری زمین های شهری ، مساحت ها، سرانه ها و تراکم جمعیت معلوم می شود.  برای انجام استعلام طرح تفصیلی و در نتیجه معلوم شدن کد پهنه ملک لازم است. کد ملک و بلوک معلوم باشد. انجام این استعلام را میتوان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی سپرد.

استعلام پهنه طرح تفصیلی

طرح تفضیلی با هدف یافتن اطلاعاتی همچون پهنه و جانمایی و پایداری ملک، فرسودگی بافت و . .. انجام می شود.

طرح تفصیلی طرحی می باشد. که بر اساس قوانین و ضوابط کلی و طرح جامع شهری نحوه استفاده از زمین های شهری را در سطح محلات مختلف و موقعیت مساحت دقیق زمین، میزان تراکم جمعیت، اولویت های مربوط به مناطق بهسازی و نوسازی و.. را تنظیم می کند.

در واقع با انجام استعلام طرح تفضیلی اطلاعاتی به دست می آید. و برای مثال ممکن است برای ملک شما کد تفضیلی R111 نمایش داده شود. در نتیجه معلوم می شود. ملک و زمین شما کاربری مسکونی دارد.

در واقع پهنه کلان سکونتR ، پهنه کلان فعالیت S، پهنه کلان مختلط M ( سکونت و فعالیت با هم)، پهنه کلان حفاظت( فضای سبز) G می باشد.

یکی از مواقعی که انجام استعلام طرح تفصیلی لازم است انجام شود. تا در نتیجه اطلاعاتی از پهنه کلان حاصل شود. زمانی است که قصد انجام معامله ملک را دارید. در واقع بهتر است برای خرید ملک اطلاعات مربوز به کاربری و شرایط ملک معلوم باشد.

انجام استعلام طرح تفصیلی ملک را می توان. به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی سپرد. این متخصص نیز با روش های مختلفی انجام این استعلام را انجام خواهد داد. در نتیجه کد های تفصیلی حاصل می شود. که نشان دهنده نوع کاربری زمین، مساحت مجاز، تراکم جمعیتی و … می باشد.

استعلام پهنه طرح تفصیلی

استعلام پهنه طرح تفصیلی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما