نمونه نامه درخواست ارزیابی ملک

نمونه نامه درخواست ارزیابی ملک

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

نمونه در خواست ارزیابی ملک ممکن است از جانب اداره مهاجرت و یا بانک به افراد داده شود. در نتیجه به جهت انجام ارزیابی ملک می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص به جهت انجام ارزیابی ملک عوامل و پارامتر های مختلفی را در نظر می گیرد. و بر طبق آن ارزیابی ملک را انجام خواهد داد.

درخواست ارزیابی ملک

ارزیابی ملک و یا همان کارشناسی ملک  شامل قیمت گذاری رسمی ملک می باشد. در واقع این بر آورد قیمت روی انواع ملک همچون آپارتمان، ویلا، مغازه، کارگاه، زمین زراعی و .. انجام می شود.

امروزه از آنجایی که قیمت املاک بالا می باشد در نتیجه برای انجام معامله ای مطمئن بهتر است ارزیابی ملک انجام شود. تا قیمت واقعی ملک حاصل شود.

برای انجام ارزیابی ملک لازم است به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. و نمونه درخواست ارزیابی ملک را به وی ارائه نمود. این متخصص به جهت انجام ارزیابی ملک  عوامل مختلفی را در نظر خواهد گرفت. از جمله این عوامل ابعاد و مساحت عرصه و اعیان، تعداد طبقات، امکانات ملک، موقعیت قرارگیری ملک و .. می باشد.

بنابراین در صورتی که سند ملک قدیمی باشد برای بر آورد اطلاعات فنی ملک لازم است اقدام نمود. در واقع برای برآورد اطلاعاتی همچون مساحت و ابعاد دقیق ملک لازم است نقشه یو تی ام ملک تهیه شود. برای تهیه این نقشه از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود. و بعد از برداشت زمینی در ادامه ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود. در نتیجه اطلاعات فنی ملک با بالاترین دقت به دست می آید و سپس امکان ارزیابی ملک با توجه به عوامل دیگر وجود خواهد داشت. در آخر کارشناس گزارش ارزیابی ملک را تهیه خواهد کرد.

درخواست ارزیابی ملک

درخواست ارزیابی ملک

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما