نمونه گزارش کارشناسی تفسیر عکس هوایی

نمونه گزارش کارشناسی تفسیر عکس هوایی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

با به وجود آمدن اخلافات ملکی لازم است تامین دلیلی تهیه نمود. و به مراجع قضایی ارائه نمود. در واقع ممکن است اراضی ملی اعلام گردد. و در نتیجه با ملی اعلام شدن اراضی در ادامه لازم است سابقه احیا در اراضی بررسی شود. انجام تفسیر عکس هوایی به جهت تهیه گزارش تفسیر عکس هوایی را می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی سپرد.

انجام تفسیر و بررسی عکس هوایی

یکی از مراحل نقشه برداری فتوگرامتری، تفسیر عکس هوایی می باشد. تفسیر عکس هوایی به معنی استخراج اطلاعات کمی و کیفی به صورت نقشه در باره شکل، مکان، کیفیت، شرایط با استفاده از دانش تجربی انسانی می باشد. از جمله مواقعی که لازم است تفسیر عکس هوایی انجام شود. زمانی است که اختلافات ملکی به وجود آید.

تفسیر عکس هوایی توسط یک مفسر و متخصصی مانند کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی ممکن است. این متخصص برای تفسیر عکس هوایی ابتدا عکس هوایی را با توجه به سال عکسبرداری تهیه خواهد کرد. سپس با استفاده از استریوسکوپ و نرم افزار های مخصوصی تفسیر و بررسی عکس هوایی را آغاز خواهد کرد. در صورتی که هدف تشخیص سابقه احیا در اراضی باشد. بعد از تشخیص یک گزارش تهیه خواهد کرد. تا مهر و امضا شده قابل ارائه به مراجع قضایی باشد.

اما در صورتی که تفسیر با هدف حل اختلافات بر سر حدود ملک باشد. کارشناس با تشخیص دیوارکشی قدیمی ملک در ادامه جانمایی عکس هوایی بر روی زمین انجام می شود. و در ادامه نقشه یو تی ام قابل تهیه می باشد. برای تهیه نقشه یو تی ام از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود و سپس بعد از برداشت زمینی در ادامه ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود. در ادامه با ارائه مدارک و اسناد به مراجع قضایی اختلافات به وجود آمده حل می شود.

انجام تفسیر و بررسی عکس هوایی

انجام تفسیر و بررسی عکس هوایی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما