نمونه دادخواست تامین دلیل جانمایی ملک

نمونه دادخواست تامین دلیل جانمایی ملک

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

به طور کلی ممکن است فردی متوجه گردد که به حدود ملکش تعارض شده است. در نتیجه اختلافاتی به وجود می آید و برای حل این اختلافات لازم است تامین دلیلی تهیه شود و به مراجع قضایی ارائه داد.

بر ای تهیه تامین دلیل برای ارائه به دادگاه برای حل اختلافات حد و حدودی ملک لازم است. تفسیر عکس هوایی برای جانمایی ملک انجام شود. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می تواند تفسیر عکس هوایی را انجام دهد. و گزارش تهیه شده توسط وی معتبر است.

انجام جانمایی ملک با تفسیر عکس هوایی

به طور کلی ممکن است حدود اربعه ملک بر روی زمین نا معلوم باشد. در نتیجه به حدود ملک تعارض رخ دهد. همین امر باعث بروز اختلافاتی می شود. و برای حل این اختلافات لازم است به مراجع قضایی مراجعه نمود.

بعد از تشکیل پرونده در مراجع قضایی لازم است مدارکی به عنوان تامین دلیل فراهم شود. در واقع لازم است گزارش تفسیر عکس های هوایی و نقشه یو تی ام ملک توسط یک متخصص تهیه و مهر و امضا گردد.

به طور کلی برای اینکه بتوان این مدارک را تهیه نمود. می بایست به یک متخصصی همانند کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. کارشناس در ابتدای امر عکس هوایی را تهیه خواهد کرد. و سپس اقدام به تفسیر عکس هوایی برای بررسی دیوارکشی قدیمی ملک خواهد کرد.

با معلوم شدن دیوار کشی قدیمی ملک و با جانمایی آن بر روی زمین حدود اربعه ملک معلوم می شود. سپس با استقرار در شکستگی های ملک مختصات یو تی ام را برداشت خواهد کرد. و در ادامه ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود با استفاده از این مدارک تهیه شده می توان اثبات کرد که به اراضی تعارض رخ داده است و در نتیجه می توان اختلافات را حل نمود.

انجام جانمایی ملک با تفسیر عکس هوایی

انجام جانمایی ملک با تفسیر عکس هوایی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما