قیمت عکس هوایی سازمان نقشه برداری

قیمت عکس هوایی سازمان نقشه برداری

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

برای انجام تفسیر عکس هوایی می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص به جهت انجام تفسیر عکس هوایی ابتدا عکس هوایی از سازمان نقشه برداری تهیه می شود. قیمت عکس هوایی سازمان نقشه برداری طبق تعرفه ای مشخص می باشد. در نتیجه با تهیه عکس هوایی پوشش دار قدیمی در ادامه تفسیر عکس هوایی آغاز می شود.

تفسیر عکس هوایی

در صورتی که املاک مجاور بر سر حدود اربعه با یک دیگر به مشکل بخورند و مرز بین آن ها به دلایلی مشخص نباشد. و در این صورت ممکن است با شکایت یکی از مالکین در دادگاه پرونده تشکیل شود. در واقع با به هم ریختگی مرز ها این نوع اختلافات به وجود می آید.

مالک برای اینکه بتواند این اختلافات را حل کند. و حدود ملک خود را مشخص کند. لازم است تفسیر عکس هوایی به جهت جانمایی ملک انجام شود.

در واقع عکس های هوایی در دوره های مختلف توسط سازمان نقشه برداری  اخذ می شوند. و این عکس ها حاوی اطلاعات زیادی هستند. که کاربرد های فراوانی دارند. این عکس ها باید تفسیر شوند تا بتوان داده های مورد نیاز را از آن استخراج کرد و به شواهد مهمی دست یافت.

برا انجام تفسیر و بررسی عکس هوایی می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص به جهت انجام تفسیر عکس هوایی از استریوسکوپ استفاده می کند. و در نتیجه با روش برجسته بینی تفسیر عکس هوایی انجام می شود .

بعد از یافتن حدود و مرز های ملک در ادامه نقشه برداری به جهت تهیه نقشه یو تی ام انجام می شود. در واقع برای تهیه نقشه یو تی ام از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود. و بعد از برداشت سپس ترسیم نقشه یو تی ام انجام می گیرد. این نقشه به عنوان مدرکی قابل ارائه به مراجع قضایی خواهد بود.

تفسیر عکس هوایی

تفسیر عکس هوایی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 1 / 5. تعداد رأی: 1

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما